ŽENY A | FIBA Eurocup Women - 17.12.2015 19:00

82
Basket Landes Basket Landes Hosté
61

Ve skvěle především takticky zvládnutém zápase jsme vyhráli každou čtvrtinu a postupnými krůčky jsme dospěli k cennému vítězství. Hosté nedokázali najít účinný způsob útoku proti naší precizně pracující obraně a v zápase vedli jen krátce na úplném úvodu. Do dvouciferného vedení už v první čtvrtině nás katapultovala Egle Šikšniute, která v první desetiminutovce zaznamenala 12 bodů z dvaadvaceti týmových a protože obrana udržela hosty na 11 bodech, bylo o směru vývoje zápasu jasno. I když se Landes po přestávce snažil vytaženou obranou najít cestu alespoň k snížení našeho vedení, nedostal od našeho skvěle hrajícího týmu sebemenší šanci.

Body: Šikšniute 25 (8 doskoků), Chomenčuk 12 (10 doskoků), Kuster 10 (8 doskoků), Bortelová 8 (6 doskoků, 9 asistencí), Taylor 7, Verlíková 6, Hamplová 5, Bartáková 4, Šípová 3, Huňková 2 - Slisković 14, Basko-Melnbarde 10, Ayim 9,... střelba za 2 body 49/28:52/20, trojky: 14/4:17/2, TH: 15/14:19/15, doskoky: 47:32, asistence: 23:15, ztráty: 24:20, fauly: 22:17, čtvrtiny: 22:11, 16:11, 24:22, 18:17

Po zakalkulování všech výsledků a stanovení pořadí 16 postupujících družstev vznikly dvojice pro další kolo Eurocupu. Naše děvčata se o postup do dalšího kole popasují s tureckým týmem Orduspor. První zápas je na programu ve čtvrtek 7.ledna v Nymburce, odveta o týden později v Ordu.

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E