ŽENY A | Příprava - 09.09.2015 16:00

81
SBŠ Ostrava SBŠ Ostrava Hosté
62

Ve čtyřech přípravných zápasech jsme vyšli naprázdno, v pátém proti Ostravě jsme si to vynahradili a zvítězili téměř o dvacet bodů 81:62.

Trenér Kurucz už do utkání mohl nasadit dvě zámořské hráčky Tee Taylor a Jessicu Kuster, což v součtu přineslo 25 bodů, 11 doskoků a 7 získaných faulů. Přesto ale nejlepší hráčkou byla Lenka Šípová, která za dvacet minut nastřádala 28 plusových bodů ve statistice +/-. Lenka výborně střílela za dva (4/5) i za tři body (2/3), k tomu získala 6 doskoků, 3 asistence, 3 zisky ale jen jednu ztrátu. Pro lehké zranění ještě nenastoupila Veronika Bortelová, na polský turnaj by však už měla být ready.

Utkání charakterizovaly poměrně dlouhé úseky, kdy se dařilo jednomu nebo druhému týmu. Rozdíly ve skóre tak měly poměrně velkou amplitudu. Další charakteristikou bylo nerovnoměrné rozdělení počtu nastřílených bodů obou týmů. Zatímco u Ostravy se na 51 bodů z dvaašedesáti (82,3%) složily tři hráčky (všechno zahraniční posily Young, Dušanić a Radović), v našem týmu se do střelecké listiny zapsalo 10 hráček. Tři naše nejlepší střelkyně (Kuster, Šípová, Šikšniute) daly dohromady 44 bodů z jednaosmdesáti (54,3%).

Na úvod zápasu se dařilo nám. Při vedení 16:6 se trenér Kurucz spokojeně usmíval a utkání plynulo stejně poklidně jako Labe v sousedství haly. V sedmé minutě však přišly první peřeje. Čtyři minuty jsme nemohli dát koš ze hry a hosté začali dotahovat. Zásluhou střelecky dobře disponovaných Young a Dušanić (jediné dvě střelkyně Ostravy až do 14.minuty) se hosté dostali do vedení 19:18. V poslední minutě první čtvrtiny nejprve Monika Hamplová střelou ze střední vzdálenosti poslala náš tým zpátky do vedení. Poslední střelu brala Veronika Rybová, která na perimetru zužitkovala pěkné uvolnění pomocí rychlých přihrávek a upravila na 23:19.

Na úvod druhé čtvrtiny jsme zvýšili vedení na 29:21, když hosté dokázali zastavit vnikající Taylor jen za cenu faulů, a ta své šestky bezpečně proměňovala. Jenže pak se zatáhla nad ostravským košem síť a až do 16.minuty jsme nedali ani bod. Jako třísky pod nehet se trenérovi Kuruczovi zapichovaly především koše s faulem Ostravy. Ve druhé čtvrtině se tak stalo celkem třikrát a to byl poměrně velký nápor na trenérovu psychiku. Hosté dokázali během čtyřminutové šňůry 13:0 otočit vývoj skóre na 29:34. Předně ale v duchu „vlnového“ průběhu zápasu, přišla série Nymburka 12:2 a opětovné naše vedení.

Na začátku druhého poločasu jsme bodově utekli na 51:39 a zdálo se, že utkání už nabralo ten správný směr. Ze zimního spánku nás však probudily poslední tři minuty třetí čtvrtiny. Po šňůře hostů 11:2 byl stav 27:53 a jako na harfu zase zabrnkaly trenéru Kuruczovi dvě „and one“ akce Ostravy. Do konce třetí čtvrtiny se hostům podařilo snížit až na 59:57.  Na začátku poslední desetiminutovky se košem s faulem prezentovala Kuster, po ní trojkou Šípová a bylo zase veseleji. Pak dala své poslední dva body v utkání Young, a když se tato excelentní střelkyně zásluhou únavy (odehrála 39:12!!) i dobré naší obrany definitivně odmlčela, padaly koše jen na jedné straně hřiště. Po naší nejdelší čisté šňůře 14:0 jsme dovedli zápas do jasného vítězství.

Body: Kuster 17, Šípová 15, Egle 12, Taylor 8, Rybová a Mocová 7, Skokanová 6, Bartáková 5, Hamplová a Huňková 2 – Young 24, Dušanić 17, Radović 10, Sedláčková 7, Miklíková a Vojtíková 2, střelba za 2 body: 55/27:42/20, trojky: 16/5:12/1, doskoky: 48:28, asistence: 17:11, ztráty: 14:20, zisky: 14:9, fauly: 21:15, čtvrtiny: 23:19, 21:20, 15:18, 22:5

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E