SOLIDNÍ VSTUP DO TURNAJE

S úřadujícím mistrem Polska, týmem hrajícím Euroligu, z Krakowa jsme podali velice slibný výkon a po třech vyrovnaných čtvrtinách jsme prohráli jen o deset bodů 69:79.

I když naše děvčata neměla čas na dlouhé rozcvičení, na výkonu v prvním poločase to nebylo vůbec vidět. Komplikace na cestě v Náchodě posunuly příjezd skoro o hodinu a auta zastavila u hale jen necelou půl hodinu před plánovaným začátkem. Nakonec se rozskok posunul o dvacet minut.

První poločas nám však vyšel velice dobře. Polky byly sice po většinu první čtvrtiny ve vedení, ale nikdy nebylo tak velké, aby se dalo hovořit o významnějším náskoku. První desetiminutovka skončila dvoubodovou porážkou. Druhá perioda zápasu byla bojovná. „Oba týmy po sobě hodně šlapaly,“ glosoval Dan Kurucz. Krakow i Nymburk si však držely solidní střelbu z pole (Krakow 28/16, Nymburk 26/15) a jen zásluhou většího počtu trestných hodů jsme vedli o dva body. „Dobře jsme si podávali míč a díky tomu jsme si vytvořili dobré pozice ke střelbě,“ řekl k prvnímu poločasu Dan Kurucz.

Ve třetí čtvrtině se domácí prosadili nejvýrazněji. V prvních třech minutách skóroval jen Krakow, dva koše padly po útočném doskoku Wisly. I díky tomu se Wisla dostala do dvouciferného vedení. Největší podíl však na tom měly čtyři fauly Egle. Její opatrné hry dokázaly domácí pivotky využít. „Bohužel rozhodlo, že máme jenom jednoho klasického pivota,“ litoval náš trenér. Krakow ve třetí čtvrtině měl 17 střeleckých pokusů, my jen pět. I díky tomu se rozdíl ve skóre dostal na 11 bodů. V poslední čtvrtině se skóre obou týmů pohybovalo ve stejných intencích a rozdíl se v podstatě neměnil.

Trenér Kurucz poslal na palubovku všechny hráčky, které měl k dispozici. Nehrála vůbec Bortelová a dobře se po cestě necítila ani Taylor. Největší porci minut odehrála Kuster a s 22 body a 10 doskoky potěšila určitě sebe i trenéra. Výborné minuty odehrála Bartáková (14 bodů). Deset bodů přidala Egle a šest Huňková (+4 doskoky). Slušně se uvedla i Míša Mocová, spolehlivě hrála Anežka Skokanová. „Každý, kdy byl dnes na palubovce, byl pro tým platný,“ rozhodně potěšilo trenéra Kurucze.

Body: Kuster 22, Bartáková 14, Egle 10, Huňková 6, Taylor, Rybová a Skokanová po 4, Hamplová 3, Šípová 2, střelba za 2 body: 44/23, trojky 10/4, TH: 16/11, doskoky: 37, čtvrtiny: 23:21, 13:17, 28:15, 15:16

Ve druhém zápase podlehla domácí Wroclaw vicemistrovi Polska Bydhošti 54:90, když už v poločase byl rozdíl výrazný 31:50.

Naše hráčky čeká zítra od 11 hodin lehký trénink zaměřený na obranu a v 18:15 souboj s domácím týmem Śleza Wroclaw.

vloženo: 11.09.2015 23:58 / přečteno: 28464x