VICHŘICE V PROSTĚJOVĚ

Nymburské ženy vstoupily do Českého poháru podle očekávání. I v naší nekompletní sestavě bez Bortelové, Taylor, Rejchové a Němcové nebyly ženy, hrající třetí nejvyšší soutěž, vážným nebezpečím.

V Prostějově byl sice první poločas vyrovnaný a především v první čtvrtině drželi domácí krok. Na první tři naše koše, odpověděl domácí celek stejnou mincí, za dvojku dvojka, za trojku trojka. Pak jsme dali dva slepené koše, náskok se dostal na pět bodů, ale domácí především zásluhou Michaely Krátké (10 bodů za první čtvrtinu, celkem 17) se drželi na dostřel jednoho koše. Ani ve druhé čtvrtině se nám nepovedlo utrhnout vedení na svou stranu o výraznější krok a tak početné domácí publikum mohlo ve čtvrté minutě jásat, protože domácí děvčata se dostala poprvé do vedení (25:24). Tím ale trochu podráždily ego našich hráček a ty šňůrou devíti bodů nastavili mantinely vzájemného souboje. V poslední minutě prvního poločasu se už házely jen šestky. Všechny do našeho koše, ale úspěšnost nebyla vysoká.

„Mladý tým Prostějova v prvním poločase prokázal obrovskou bojovnost a byla vidět snaha se ukázat proti týmu ze ŽBL. Naproti tomu naše ženy i přes upozornění o nepodcenění soupeře, zřejmě ne všechny dostatečně pochopily. Tomu také odpovídal celý první poločas,“ zhodnotil prvních dvacet minut asistent trenéra Jiří Havran.

Ve druhém poločase už to byla hra kočky s myší. Unavené domácí myšky se zmohly na tři koše ze hry a dvě neproměněné šestky a v poslední čtvrtině už nymburské kočky zakously myšku úplně. Domácí nezaznamenali za deset minut ani jeden bod a bodové sucho tak natáhli na téměř 15 minut. I přes výrazné vedení bylo stále o co hrát. Před začátkem poslední čtvrtiny se totiž zdálo, že v listině našich střelců bude u Aleny Huňkové jediná nula. To ale platilo do jen do 34.minuty. Pak už nymburská třináctka přenechala čtyři body pivotce Rolle a o zbytek se postarala sama. Za šest minut se stala druhou nejlepší střelkyní týmu!!

„Zlepšení po poločasové přestávce se výrazně projevilo na skóre, kde jsme dovolili domácím vstřelit pouhých sedm bodů oproti našim dvaadvaceti. Zlepšená obrana, rychlé protiútoky a výborná střelba potvrdily jasnou převahu v poslední části, kdy prostějovské hráčky nedokázaly vstřelit ani jediný bod a my dali dvacet osm,“ byl už daleko spokojenější Jiří Havran.

Body: Krátká M. 17, Kalánová a Švecarová 5, Fialová 4, Chodilová 3, Dufková a Frgálová 2 – Monroe 16, Huňková 15, Rolle 14, Peklová 8, Rybová, Salačová a Mišurová po 6, Hamplová a Verlíková 5, Skokanová 4, trojky: 3:5, TH 15/9:15/12, fauly:15:18, čtvrtiny: 19:21, 12:14, 7:22, 0:28

vloženo: 17.10.2014 17:18 / přečteno: 33267x