VÝHRA NAD SLAVIÍ S PŘEHLEDEM

Notně oslabené Slávii jsme v sobotním zápase nedali šanci. Ještě v první čtvrtině se rozdíl vyšplhal nad deset bodů a pod tuto hodnotu spadl pak už jen jednou. Na konci se rozdíl vyšplhal až na 33 bodů.
BS DSK Basketball Nymburk KV : BLK Slavia Praha 87:54.

Tým soupeře čítal pouze osm hráček. „Bez rozehrávačky jsme nemohli nabídnout nic více, než jsme předvedli,“ mrzelo asistenta trenéra Petra Stavěla. „Na soupeři bylo znát, že neměl k dispozici klasickou rozehrávačku a tím trpěla jejich týmová hra,“ potvrdil náš kouč Dan Kurucz.

Velký rozdíl byl v úspěšnosti střelby za tři body. Hostující hráčka Pohunková dala první trojku Slavie už po 45 sekundách zápasu. Po ní se dostala na půl minuty Slavie do jednobodového vedení, ale zároveň to byla poslední trojka hostů v zápase. My jsme nakonec dali trojek jedenáct a to byl i jeden z faktorů našeho vysokého vítězství.

Už v první čtvrtině se na palubovku dostaly obě nové hráčky. Nejprve si nymburskou premiéru odbyla Ashley Paris, která vystřídala dvěma fauly stiženou Sašu Chomenčuk. Typově zcela jiná postava než je Saša si hned po svém nástupu zjednala pořádek v podkošovém prostoru a po první čtvrtině byla společně s Alenou Huňkovou se šesti body nejlepší střelkyní zápasu. Za stavu 4-3 se za tři body trefila Alena Huňková, v dalším útoku střelu zopakovala a pak trojku proměnila i Stehlíková. Na ukazateli času uteklo 75 sekund, ale skóre už bylo 13:5 a to se teprve rozběhla čtvrtá minuta. Za stavu 17:5 si bral trenér hostů první oddechový čas. Naše kolektivní hra slavila úspěch, a i když se ve druhé polovině první čtvrtiny osmělili i hosté, měli jsme utkání ve svých rukách. Do 16. minuty se skóre posunulo na 40:21, ale v druhých pěti minutách druhé čtvrtiny zamířili asi střelci obou týmů na dovolenou, protože tento pětiminutový úsek skončil naším vítězstvím 3:2. Tři naše body souvisely s přechodem Slávie do zónové obrany. „Náš trenér vhodně zvolil změnu tempa nasazením zónové obrany,“ dodala Dominika Pohunková z týmu Slávie.

V průběhu třetí čtvrtiny se hrálo vyrovnaně. Každý tým dal maximálně dva koše za sebou, což nakonec vyústilo v remízu ve třetí desetiminutovce 16:16. Slavia se stále držela v zónové obraně, jednak kvůli úspoře sil a za druhé zónová obrana proti nám fungovala. Do zóny se sice dvakrát trefila Wells z perimetru, ale jinak byl náš útok kostrbatý. „Ve druhém poločase jsme se uspokojili výrazným náskokem, trochu jsme polevili,“ přiznala Alena Huňková. Teprve v poslední čtvrtině se zase naše mašina rozjela. Alena Huňková trefila dvě trojky. Naše týmové kombinace byly proti stále unavenějším hostům efektivní. V poslední čtvrtině už byla hra trochu nudná. Protože Slavie stále pokračovala v zóně, byl podkošový prostor uzavřen a, s výjimkou Ály, v té době nikdo nestřílel z dálky.

Trenéru Kuruczovi se líbila hra Aleny Huňkové, která střílela jen z perimetru, spokojený byl i s hrou podkošové posily Ashley Paris. Ta při svém prvním startu v české lize hned získala double-double za 17 bodů a 10 doskoků, když si v podkošovém prostoru dokázala vytvořit místo. Pokud jsme míč dostali do bedny, většinou z rukou Ashley skončil v koši. „Pro mě jako pivota bylo důležité, že jsem dostávala od spoluhráček nahrávky tak, že jsem mohla dobře skórovat. Můj dnešní výkon byl mým novým týmem hodně ovlivněn, pozitivně ovlivněn,“ poděkovala svým spoluhráčkám Paris.

Body: Paris 17, Huňková 15, Stehlíková 12, Chomenčuk 11, Wells 10, Bittar 9, Sklenářová 6, Hošková 3, Krakovičová a Delić 2 - Wingate 17, Koop 10, Pohunková a Jamisonová-Myersová po 9, Theiner 4, Ješkeová 3, Sedláčková 2, střelba za 2 body: 38/21:48/18, trojky: 34/11:15/1, TH: 16/12:23/15, doskoky: 46:44, asistence: 26:8, ztráty: 12:19, zisky: 11:8, fauly: 23:14, čtvrtiny: 28:17, 15:6, 16:16, 28:15

vloženo: 09.12.2018 07:44 / přečteno: 25542x