NAKONEC PĚKNÁ VÝHRA

Rapidní zlepšení ve druhém poločase udělalo z vyrovnaného zápasu jednoznačnou záležitost našeho družstva. V Karlových Varech jsme porazili hradecké Lvice 101:80.

K utkání jsme odjeli do Karlových Varů bez Simony Sklenářové, která si plnila povinnosti jako kapitánka BA Sparta Praha U19 v extralize. Mimo jiné velice úspěšně, v Trutnově nastřílela za 35 minut 23 bodů při střelbě za dva body 16/10.

Zápas byl odlišný v prvním a druhém poločase. Zpočátku nás trápila střelba z bezprostřední blízkosti koše a díky tomu jsme nebyli schopni vytvořit náskok větší než dva body. Hradec hrál rychle dopředu. Někdy sice nepřesně, ale nutil nás běhat rychle tam a zpátky. Hradec také vytahoval obranu daleko na naši obrannou polovinu. Dalo by se říct, že hrál trochu naším způsobem. Některé naše hráčky občas zkoušely trenérovy nervy, když si přesně neplnily svoje povinnosti, jako například když Tereza zastavila náznak rychlého protiútoku ještě na obranné polovině svým druhým faulem. Hradec se nakonec dostal do šestibodového vedení 15:9, ale odvážný průnik Kamily nastartoval naši snahu o vyrovnání skóre. Po ní se do podobného dobrodružství pustila i Chloe Wells, a úspěch oslavila zaťatou pěstí. Hosté i přes naši zvýšenou snahu stále vedli. Nepomohl ani výlet Míši Krejzové. Pod vlastním košem „nakopla vrtuli“ a nic ji nezastavilo až proměněný koš. Na konci první desítky vyrovnala šikovně Johanna na 22:22. Poločasové statistiky ukazovaly poměrně vyrovnané hodnoty – trojky 4/1 oba týmy, doskoky 11:11, fauly 8:8, lišila se jen úspěšnost střelby z pole. My jsme měli 40%, soupeř 46%.

Ani ve druhé se nám stále nevedlo zlikvidovat drobné vedení Hradce. Na dotahování ztráty, kterou hosté vytvořili postupně, jsme měli Chloe, která dvěma trojkami v prvních třech minutách druhé čtvrtiny nedovolila Hradci odskočit do výraznějšího náskoku. V 13.minutě se nám povedlo vyrovnat na 30:30 a pak chvíli týmy skórovaly po jednom koši na každé straně. Hradec nakonec odskočil do šestibodového „trháku“, ale nesportovní chyba jejich plány zhatila. Kamila nejprve i přes tento faul dokončila akci, přidala bonusouvou šestku a Tereza pak dalšími dvěma body téměř vyrovnala. Poslední střela s klaksonem posunula do dvoubodového vedení Hradec. Oba týmy měly na svém kontě skoro 50 bodů, což těšilo diváky, méně však trenéry.

Přišel druhý poločas a přišla i změna naší hry. Naše děvčata začala výborně řešit obranu. „Odstupovali jsme daleko více ze slabé strany,“ pojmenoval trenér Kurucz změnu bránění. Hradec najednou začal být v útoku bezradný, v obraně si vypomáhal proti naší agresivitě fauly, brzy měl na svém kontě čtyři týmové. Naše hráčky vířivým pohybem motaly hlavu hradeckých Lvic a nepomohl ani druhý time out trenérky Ptáčkové. Zabrali jsme a po 25 minutách jsme už vedli po trojce Terezy Krakovičové 69:58. Na konci čtvrtiny už jsme vedli o 14 bodů 76:62. Po třech minutách poslední čtvrtiny byl stav 81:72. Hradec se naposledy dostal do jednociferné ztráty, ale potom naše děvčata pokračovala jako zdivočelé vosy a dostávala Hradečanky pod tlak. Ty ztrácely energii velice rychle, a jako kdyby z nich síly vysála úvodní snaha hrát rychle dopředu, v poslední čtvrtině už nestíhaly. Do dvacetibodového rozdílu jsme se dostali dvě a půl minuty před koncem po trojce Ály. Posledním útokem a košem Crystel padla i poslední meta – stobodová hranice.

Body: Wells 25, Chomenčuk 17 (9 doskoků), Krakovičová 17 (6 doskoků), Hošková 15, Huňková 10, Prytz 5, Krejzová 4 Stehlíková a Mircová 3, Bittar 2 - Vojtíková 14, Effangová 12, Marečková 11, Zavázalová a Minarovičová 10, Klaudová 8, Matušková 7, Kulichová 5, Bura 3, střelba za 2 body: 55/19:41/24, trojky: 19/8:14/2, TH: 22/16:34/26, doskoky: 37:34, asistence 19:11, ztráty: 6:15, fauly: 28:25, čtvrtiny: 22:22, 25:27, 29:13, 25:18

vloženo: 15.10.2018 08:06 / přečteno: 25486x