PĚT MINUT VYHRÁLO ZÁPAS

Jak se utkání vyhrát během pěti minut jsme předvedli na domácí palubovce SBŠ v Ostravě. Konečný rozdíl ve skóre byl pro domácí ještě příznivý. SBŠ : DSK 68:84

K zápasu jsme i přes zpoždění vlaku dorazili včas. Chyběla jsem lehce nachlazená Romana Stehlíková. Trenér Kurucz rozdělil minuty opravdu hodně pravidelně. Nejvíce hrála Saša - 22 minut, nejméně Johanna 13 minut, tedy všechny hráčky odehrály více než deset minut a to nebývá častý jev v žádném zápase a to nejen Nymburka. V zápase si připsala Saša Chomenčuk první letošní double-double za 13 bodů a 14 doskoků a to se ji v úvodu zápasu vůbec střelecky nedařilo. Bodově excelovala Chloe Wells, autorka 28 bodů za 17 minut na hřišti. Vzala si 13 střel za dva body a proměnila jich deset. Trojková střelba se nedařila ji ani dalším hráčkám a domácí v úspěšnosti i množství trojek nakonec náš tým porazili.  Náš trenér si dovolil zkoušet různé herní varianty a různé složení pětic, a tak možná v některých úsecích nebyla hra tak líbivá, jak by mohla být.

Do utkání jsme vlétli jako tsunami. Neprodyšná hráz vytažené obrany brala míč dezorientovaným domácím hráčkám už nedaleko od vlastního koše. Když se pak domácím podařilo úvodní hráz obrany překonat, v postupném útoku se stále trápili. Dvakrát nedokázali za 24 sekund zakončit, a tak nebylo překvapením, že na prvních našich 12 bodů nenašly domácí hráčky odpověď. První body zaznamenala Ostrava až po třech minutách, ale naše aktivita pokračovala až do stavu 19:2. Od té doby se hrálo vyrovnaně ovšem pod naší stoprocentní kontrolou stavu a průběhu zápasu.

Na domácí straně ukazovala nevysoká rozehrávačka Čorda, že je vysoko nad úrovní ostatních hráček a naše obrana to s ní neměla lehké. Dokázala rozdávat míče a dobře zakončoval. Nakonec poskládala 20 bodů, nejvíce z domácích, ale spotřebovala na to skoro 37 minut.

Druhá vlna naší zvýšené aktivity přišla ve třetí čtvrtině. Po prvních dvou koších Saši a Kamily jsme ustanovili nejprve nejvyšší průběžné vedení o 19 bopů (31:50). Dvě ztráty a nějaký ten nedaný koš daly domácím možnost se nadechnout a ti snížili na rozdíl 13 bodů. Naše dvě trojky ze dvou útoků po sobě (Hošková, Huňková) rozptýlily chmury. Domácím se čtyři minuty nepodařilo skórovat, a tak se náš náskok zvětšil až na nové maximum dvaceti šesti bodů. Domácí ještě na konci třetí čtvrtiny snížili na 46:64. V poslední čtvrtině se rozdíl ve skóre stále pohyboval kolem dvaceti bodů. Poslední čtvrtina mohla skončit smírně 18:18, ale při poslední střele za tři body Buskovou faulovala drobným dotykem Sklenářová a domácí hráčka kromě trojky proměnila i trestný hod, proto domácí poslední čtvrtinu o čtyři body vyhráli.

Body: Čorda 20, Hadačová 15, Kubíčková 8, Busková 7, Smutná 6, Savickaite 5, Rašková 4, Muntágová 3 - Wells 28, Chomenčuk 13, Huňková 12, Krakovičová, Hošková a Krejzová všechny po 7, Sklenářová 6, Prytz a Bittar 2, střelba za 2 body: 36/16:53:25, trojky: 24/7:21/5, TH: 22/15:24/19, fauly: 19:24, doskoky: 41:46, ztráty: 26:18, čtvrtiny: 11:25, 20:21, 15:20, 22:18

vloženo: 11.10.2018 09:07 / přečteno: 26439x