ZÍSKALI JSME BRONZOVÉ MEDAILE

V nejkratší možné sérii jsme proměnili letošní sezonu v bronzovou. Ani v posledním utkání jsme s Hradeckými Lvicemi neměli vážnější problém a od druhé čtvrtiny jsme drželi utkání pevně ve svých rukách. Po výhře 96:81 slavíme bronz.

„Z naší strany to byl asi nejlepší výkon z těch tří zápasů i paradoxně potom, co se nám zranila už třetí pivotka a už nebylo pod košem skoro s kým hrát a musely zaskočit i křídelní hráčky,“ hodnotila zápas trenérka Ptáčková. Náš začátek byl poněkud vlažnější především v obraně. Za pět minut jsme dostali 14 bodů a nedařilo se nám na obranném doskoku a ve střelbě z kratší vzdálenosti. Obrovský kontrast byl ve střelbě z pole. Na sedm úspěšných hodů jsme potřebovali 25 pokusů, Hradec dal o dva koše více, ale se spotřebou o devět pokusů menší. Pravda, měli jsme 13 útočných doskoků, ale jejich efektivita byla skoro nulová. Není divu, že se Hradec vcelku bez problémů ujal vedení, nejvíce 21:14 krátce před koncem první čtvrtiny. Čtvrtina nakonec skončila přesně stejně jako v prvním zápase 17:22, jen v opačném gardu. Na vině kromě špatné střelby z pole, byla i tragická střelba trestných hodů (2/7).

Za první dvě minuty druhé čtvrtiny jsme se dostali do vedení zásluhou Paty, Chloe a Krys a pak se dlouhou dobu skóre tahalo kolem rozdílu jednoho bodů. Jen jednou vyskočil Hradec na tři body, když proměnil dva po sobě jdoucí útoky. Naposledy bylo vyrovnáno na konci 15.minuty 32:32. Pak se třináctým bodem prosadila Krystal a po útočném faulu Rosenbaumové jsme v dalším útoku přidali opět dva body. Po sólu Elišky od doskoku po zakončení, při kterém byla faulována a proměněném jednom trestném hodu, jsme vedli 37:32. „Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obranný doskok, zrychlili hru dopředu,“ zdůvodnil přetočení skóre trenér Kurucz. Hradec zkoušel střílet hodně za tři body, ale neměl moc štěstí, naopak když Ála proměnila svůj pokus z perimetru, vedli jsme 45:36. Pamela Effangová ještě trojkou o desku upravila na poločasových 45:39.

Na úvod třetí čtvrtiny se hodně faulovalo, za dvě minuty měly oba týmy po třech osobních chybách. Poprvé se dvouciferného rozdílu dostal zápas ve 24.minutě, když Krystal dopravila míč do koše po mohutném útočném doskoku (53:42). Ovsíková snížila na devět, ale dvouciferné vedení jsme si vzali hned zpět. Po koši Krystal protestovaly hráčky soupeře více, než rozhodčí unesl a místo do útoku musel Hradec čelit technické chybě. Ála jednu šestku proměnila, ale útok vyšel naprázdno. Ještě chvíli Hradec udržel ztrátu pod deseti body, ale v závěru se prosadila Chloe z dálky. Vyhazování po koši Hradce zachytila Paty a Chloe přidala další koš a nakonec se skóre za tři minuty pohnulo z 58:50 na 67:50 a bylo rozhodnuto. V poslední čtvrtině sice Hradec dal pět trojek, ale my jsme kontrovali rychlými protiútoky a koše jsme dávali daleko snadněji než soupeř. Kája Šotolová si došla odvážně pro 8 svých bodů, na palubovku se dostaly úplně všechny hráčky, aby si alespoň na chvíli užily poslední zápas sezony 2017/18.

Body: Vaughn 31, Wells 23, Gallasová 10, Chomenčuk 9, Šotolová 8, Huňková 7, Linskens 7, Mircová 1 - Ovsíková 21, Effangová 17, Rosenbaumová 15, Minarovičová 14, Zavázalová 8, Matušková, Kuthanová a Natabou po 2, střelba za 2 body: 69/35:45/22, trojky: 12/3:22/8, TH: 26/17:17/13, doskoky: 51:34, asistence: 16:15, ztráty: 10:15, fauly: 17:21+TCH, čtvrtiny: 17:22, 28:17, 28:20, 23:22

vloženo: 27.04.2018 08:09 / přečteno: 27084x