KONTRAST POLOČASŮ JAKO SVĚTLO A TMA

V Trutnově jsme odehráli dva naprosto odlišné poločasy. První fantastický a druhý děsivý. V konečném účtování to stačilo na výhru o 33 bodů 98:65.

V prvním poločase jsme hráli velice dobře. Domácí se sice ujali vedení 2:0, ale dalších 18 bodů v řadě patřilo nám. Zpočátku dvoubodovou střelbu především hráček zpod koše jsme zpestřili na konci šňůry dvěma trojkami Aleny Huňkové. Pak dala tři body Kozumplíková a od té doby se opařené Trutnovačky přeci jen trochu osmělily a naši dominanci občas přerušily košem nebo dvěma. V deváté minutě jsme vedli o dvacet. Úvodní koš druhé čtvrtiny opět dali domácí a my jsme navázali šňůrou patnácti bodů bez ohledu na to, v jaké sestavě jsme hráli. Výborná obrana získávala míče a v útoku jsme dotáhli akce do bodového vyjádření. Podle obrazu dění na palubovce nebylo naše vedení 66:23 v poločase nijak přitažené za vlasy.

Pokud by divák přišel v poločase a viděl dění na palubovce od té chvíle, asi by stav na tabuli skóre nemohl pochopit. Ztráta koncentrace, předržování míče a pomalý pohyb se skrývají za dvěma prohranými čtvrtinami ve druhém poločase. Proti zónové obraně Trutnova jsme se trápili v útoku, prosazovat se pravidelně dokázala jen Krystal Vaughn, která ve třetí čtvrtině nastřílela 12 bodů z devatenácti. Zbytek přihodila Kiki a Chloe. Domácí hráčky se prosazovaly daleko lépe. Občas jim přálo štěstí, ale okénka v obraně jsme jim vytvářeli my. Nepomohly ani dva oddechové časy, zdechlý motor našeho výkonu se nepodařilo nastartovat. V polovině třetí části hry dokonce dali domácí 4 koše v řadě za sebou, věc v prvním poločase nevídanou. A mohlo být klidně i hůř, ale domácí neproměnili šest trestných hodů.

Krátce po začátku poslední čtvrtiny jsme se ještě jednou dostali na hranici čtyřiceti bodů rozdílu. Ovšem dalších osm bodů v řadě nás vrátilo do reality druhého poločasu. Sice to bylo z hlediska vývoje zápasu marginálního významu, ale tým, který chce bojovat na čele ligové tabulky, by takové kontrasty ve hře mít neměl.

I když trenér Kurucz před utkáním nemluvil o překonání stobodové hranice právě v Trutnově, vývoj prvního poločasu k překonání takové mety vyloženě směřoval. Ještě po třetí čtvrtině to vypadlo, že i počtvrté za sebou stovku dáme. Nakonec jsme více než minutu před koncem dotáhli díky aktivitě Moniky Hamplové skóre na 98. „Na poslední koš, který by znamenal již čtvrtou stovku v řadě, jsme měli minutu a půl, ale přes naprosto vyložené střelecké pozice jsme nakonec trojciferné skóre úspěšně odmítli,“ glosoval závěr zápasu trenér Kurucz.

„Tragický druhý poločas tak kazí pohled na naše historicky nejvyšší vítězství nad Trutnovem na jeho palubovce. Zkrátka musíme umět hrát za jakéhokoliv stavu naplno s plnou koncentrací. Každopádně výhra je zasloužená a nebylo o ní nejmenších pochyb. Vyzdvihl bych skvělý střelecký výkon Krys Vaughn po celý zápas a Ály Huňkové v první půli,“ shrnul utkání trenér Kurucz.

Body: Vašáková 12, Kozumplíková 11, Štěbetáková 10, Brandao 9, Vymazalová 7, Vacková a Šimková 6, Patočková 4 - Vaughn 30, Huňková 14, Wells 13, Bakajsová 8, Hamplová 7, Liskens, Chomenčuk a Dušková 6, Šotolová 4, Mocová a Mircová 2, střelba za 2 body: 54/26:58/32, trojky: 11/2:25/8, TH: 17/7:16/10, doskoky: 41:47, fauly: 14:17, ztráty: 17:7, čtvrtiny: 12:30, 11:36, 25:19, 17:13

vloženo: 14.01.2018 17:09 / přečteno: 27441x