STRAKONICE ZLOBILY, ALE NEVYHRÁLY

Strakonický tým, hrající pod názvem U19 Chance, nezahrál v Nymburce svůj zápas vůbec špatně. Dokázal zlobit až do konce třetí čtvrtiny, kdy byl naposledy náš náskok jednociferný. Pak už jsme unavené hosty dorazili a dovedli zápas do vítězství 77:62.

Utkání bylo sice bojem prvního s posledním, ale zápas byl vyrovnanější, než se dalo čekat. Možná za to mohl až příliš jednoznačný výsledek první čtvrtiny, kterou jsme vyhráli o 14 bodů. V základní sestavě se objevily dvě hráčky, pro které to byla letošní premiéra v základní pětce. Jednou z nich byla Alena Huňková, která se v utkání proti Strakonicím dostala na první místo v počtu odehraných zápasů za družstvo DSK Basketball, ať už jako Karlín nebo Nymburk. Druhou hráčkou byla Monika Hamplová, která se trenérovi odměnila šesti body při stoprocentní střelbě. Dvěma zisky pod vlastním košem ještě dokumentovala, že byla platnou hráčkou i v obranné činnosti. Nakonec z toho byl další rekord toho dne. Ještě nikdy Monika Hamplová v nejvyšší lize nedala dvouciferný počet bodů, až dnes.

Náš tým uplatňoval razantní výškovou převahu v podkošovém prostoru. Z vymezeného území jsme nastříleli za první čtvrtinu více než polovinu všech bodů (16 z 26). Z dvoubodové vzdálenosti jsme stříleli s vynikající úspěšností 77%. Hosté měli z pole pouhých 20% a při vyrovnané střelbě za tři body (2/6) to byl hlavní důvod našeho vysokého vedení. I přes jednoznačný výsledek první čtvrtiny jsme se nevyhnuli slabším chvilkám. Po vedení 8:2 jsme dovolili hostům snadno proměnit dva střelecké pokusy za tři body a Strakonice se dokonce dostaly do vedení 10:8. Jessica Kuster trojkou vrátila vedení na naši stranu a pak ukázala nejlepší hráčka na hřišti Egle Šikšniute, že umí i výborně nahrávat. Egle dostala přihrávku na pravá písmena a odtud vybídla nabíhající Veroniku Bortelovou k snadnému koši. Podobně se Egle podařilo najít o chvíli později i Moniku Hamplovou. Naší pivotce z Litvy patřily i poslední dva koše první čtvrtiny (26:12).

Na úvod druhé čtvrtiny se nepříjemně pod košem zranila druhá nejlepší střelkyně hostů Michaela Drachovská a to bylo pro Strakonice citelné oslabení . My jsme ve druhé čtvrtině navýšili vedení na 15 bodů (30:15) a když si ve 14.minutě  udělala Musilová, nejlepší střelec hostů, třetí faul, zdálo se být jen dílem okamžiku, kdy odpor Strakonic definitivně zlomíme. Jenže hosté byli jiného názoru a začali náš náskok stahovat. Za stavu 35:27 si dokonce musel vzít oddechový čas náš trenér a vedl ho hodně emotivně. Především špatné přihrávky nahlas vyčítal zahraničním hráčkám. Efekt nepřišel hned, hosté se dostali dokonce na rozdíl sedmi bodů (37:30), ale blíž jsme je už nepustili. Egle dala dvojku a pak konečně Ála Huňková protrhla střeleckou smůlu a šestý střelecký pokus proměnila ve tři body. Nepřesnost ve střelbě se projevila na velkém úbytku úspěšnosti střelby. Po druhé čtvrtině jsme měli úspěšnost už jen 53%.

Druhý poločas jsme začali výborně. Egle po dvou minutách třemi koši v řadě získala pro náš tým vedení 48:30 a na podobné úrovni se náskok udržoval až do prvního bodového zápisu hostující rozehrávačky Vrančič (55:40). Pak se na naší straně netrefila Huňková a za Strakonice se pomstila Gaislerová trojkou. Když se lámala 26. na 27.minutu proměnila Huňková svou třetí trojku a byla z toho radost větší než obvykle. Ála se totiž tímto košem prostřílela na první místo mezi skórery týmu DSK Basketball, když překročila dosud nejvyšší metu 1704 bodů. Rozdíl patnácti bodů se držel až do poslední půlminuty. Pak se ale trefila za tři Gaislerová (60:48) a špatná přihrávka Bortelové dala míč na posledních deset vteřin hostům. Irena Vrančič si vzala míč a už se zdálo, že se driblinkem dostává mimo střelecký úhel. Jenže 1,2 sekundy před závěrečným klaksonem třetí čtvrtiny ještě naposledy vypálila na koš. Bohužel pro náš a k velké radosti hostů svůj lucky shot proměnila. Náš náskok po dlouhé době zase klesl na jednocifernou hodnotu a díky této trefě vyhráli hosté třetí čtvrtinu o tři body.

Na úvod čtvrté čtvrtiny daly oba týmy po jednou dvoubodovém koši a pak zvedla z perimetru míč Monika Hamplová. Míč, když proletěl síťkou, rozradostnil autorku i diváky. Trenér hostů Martínek si vzal time out hostů, ten však nic na vývoji poslední části hry nezměnil. Dva koše v řadě zaznamenala Kuster. Vzápětí Bartáková obrala o míč Vrančič a své sólo dovedla do dvoubodového konce (71:53). Protože se začala psát už 35.minuta, mohli se příznivci domácích už uklidnit. Hosté sice ještě trochu náš náskok snížili, ale vývoj skóre jsme drželi už my pevně v rukou.

Body: Šikšniute 22 (12 doskoků, 8 asistencí!!), Kuster 15, Hamplová 11 (5 doskoků, 4 zisky), Huňková 10, Bortelová 7, Verlíková a Chomenčuk 4, Taylor a Bartáková 2 – Musilová 16, Gaislerová 13, Vrančič 11, Svobodová 6, Košatková a Drachovská 5, Dudáčková 4, Krejčová 2, střelba za 2 body: 54/26:38/15, trojky: 23/6:19/6, TH 15/7:17/14, doskoky: 50:35, asistence: 24:13, ztráty: 18:23, zisky: 16:7, fauly: 20:21, čtvrtiny: 26:12, 16:18, 18:21, 17:11

vloženo: 18.10.2015 03:17 / přečteno: 29818x