VÍTĚZSTVÍ S PŘEHLEDEM

V dočasném azylu haly při ZŠ Komenského odehrály naše ženy své jediné domácí přípravné utkání. Jako sparingpartner přijely ženy ze Slovanky MB pod vedením bývalého asistenta Radka Šnábla.

(foto ze zápasu zde )

Spíše jako modelové utkání pojali zápas oba trenéři, kteří se před zápasem dohodli na některých způsobech vedení souboje, například na způsobu obrany, kterou jednotlivé týmy použily v určitých částech zápasu. I z tohoto důvodu nebyl konečný výsledek určujícím významem souboje. Oba dva trenéři se snažili zapojit do utkání rovnoměrně všechny hráčky, a tak nakonec jen jedna z nich strávila na palubovce čas kratší než 10 minut. Na naší straně byla 10 minut na palubovce Bittar a 22 minut Krakovičová. Také o 80 bodů se rozdělily všechny hráčky v rozmezí 1 až 11 bodů.

Slovanka byla ve vedení jen necelou minutu, protože dala první koš zápasu a pak ještě jednou vedla 4:2. Po první trojce Huňkové na 5:4 už jsme vedení nepustili. Na konečném skóre se nejvíce podílely ztráty, kterých měla Slovanka dohromady 22, a právě po ztrátách jsme nastříleli 32 bodů. Dalším prvkem byly doskoky, především útočné. Těch jsme získali 18, a proto byl poměr bodů z druhé šance 24:7. Poslední markantní rozdíl byl v počtu tříbodových střel a proměněných trojek. Zatímco Slovanka dala jednu trojku z deseti pokusů, my jsme z 29 střel proměnili třináct. V první čtvrtině jich bylo šest, o které se postaraly Huňková, Mircová, Krakovičová, Sklenářová a Stehlíková. Ve druhé čtvrtině se mezi trojkaře zařadila i Dvořáková.

Zápas byl v první a druhé čtvrtině relativně vyrovnaný. Hosté v první půlce těžili z většího počtu našich faulů a třetinu bodů dali ze šestek. My jsme se na čáru trestných hodů nedostali ani jednou, zato jsme vystřelili desetkrát z perimetru s úspěšností 60%. Na úvod druhé desetiminutovky se náskok navýšil na deset bodů. Byť hosté snížili, s jedenáctibodovým mankem skončili první poločas.

Ve třetí čtvrtině jsme udrželi Slovanku na šesti bodech, když padly dva koše ze hry a dvě šestky. I naše hráčky nedaly mnoho košů, ale hlavně proto, že skóre posouvaly hned pěti trojkami. Slovanka dala poslední body třetí čtvrtiny na konci šesté minuty a další body přidala až v páté minutě poslední čtvrtiny. Naše šňůra 15:0 se nejvíce promítla do závěrečného třicetibodového rozdílu. Nedá se říct, že by se hosté do střeleckých pozic nedostali, ale bohužel pro ně se netrefovali. Ovšem, když se ve 35. až 37. minutě trefila děvčata ze Slovanky třikrát po sobě, musel náš trenér zvýšit hlas.

Jen těžko chválit některou z hráček více než jinou. Některé podaly velice dobrý výkon, jiné zahrály na hranici svých možností, u některých by se slušelo ještě trochu přidat. Nicméně trenér Kurucz byl po zápase i během utkání vcelku spokojený. Určitě bude ještě třeba více eliminovat ztráty. Patnáct je vysoké číslo.

Body: Huňková a Krakovičová 11, Stehlíková a Mircová 9, Hošková 8 (7 doskoků), Sklenářová 7 (6 doskoků), Wells 6, Dvořáková a Chomenčuk 5, Prytz a Bittar 4, Krejzová 1 - Vorlová 12, Ondroušková 9, Opočenská 7, Fučíková a Klokočníková 5, Budilová a Bušková 4, Rybová a Motyčáková 2, střelba za 2 body: 43/15:43/19, trojky: 29/13:10/1, TH: 15/11:14/9, fauly: 20:15,    doskoky: 46:33, asistence 21:11, čtvrtiny: 26:19, 21:17, 20:6, 13:8

vloženo: 27.09.2018 02:01 / přečteno: 27047x