PROHRA V POLSKU, KONEC ECW

Polský tým potvrdil roli favorita v prvním kole play-off Eurocupu žen, vítězil přesvědčivě nad našimi hráčkami 93:66 a postupuje dál. Pro naše hráčky sezona v ECW končí.

První koš utkání zaznamenala Míša Krejzová jen pár sekund po úvodním rozskoku, ale pak hru ovládli domácí hráčky Artego Bydgoszcz. Využili několika našich ztrát a přidávali jeden koš za druhým, když využívali především svou podkošovou sestavu s Ziomarou Morrison a Draganou Stankovič. Po šesti minutách jsme prohrávali 2:16 a rámec utkání tím byl stanoven. Ve druhé polovině první čtvrtiny se dopouštěli ztrát i domácí hráčky a nám se podařilo ještě do konce čtvrtiny snížit manko pod deset bodů. Ve druhé čtvrtině jsme sice omezili ztráty, místo osmi, které jsme spáchali za prvních deset minut utkání, jsme přidali jen tři, stejně jako domácí. Nicméně Artego už plně kontrolovalo průběh zápasu, když střílelo přesněji za dva body. My jsme se snažili proti vysokým hráčkám pod košem použít trojkou střelbu, ale při úspěšnosti 1/8 to efekt nepřineslo. Rozdíl se ke konci prvního poločasu prohloubil až na dvacet bodů a to mohlo domácí definitivně uklidnit.

Třetí i čtvrtou čtvrtinu jsme sice prohráli, ale obraz hry bylo vyrovnaný. Polský tým si udržoval náskok kolem dvaceti bodů, zapojoval do střelecké listiny všechny své hráčky, zatímco naše body závisely především na dovednostech Chloe Wells, která po třetí čtvrtině měla na kontě 16 bodů a vedla listinu střelců zápasu. Druhou nejproduktivnější hráčkou byla Tereza Krakovičová, ale pouze se sedmi body. Do rozmezí dvou našich nejlepších střelců se vyšlo hned sedm hráček soupeře. Dvojciferkami byly Morrison (13), Szott (11), Stankovič, Miedzik a Hornbuckle (po 10). Ve třetí čtvrtině jsme si konečně pomohli i třemi trojkami (Krakovičová, Bittar a Wells), ale horší úspěšnost střelby za dva body nevyvážilo ani větší počet útočných doskoků.  Poslední čtvrtina se dohrála vyrovnaně. Za oba týmy nastoupily hráčky z lavičky.

V zápase rozhodovaly především ztracené míče v první čtvrtině, z nichž domácí vytěžili body, které je mohly psychicky uklidnit. Nakonec po osmi ztrátách z první čtvrtiny jsme se ve zbytku utkání dopustili už jen osmi a na konci zápasu byl rozdíl oproti soupeři jen 4 ztráty. Rozdíl byl v procentuální úspěšnosti střelby za dva body. Domácí měli nadstandardní střelbu 66%, i když ani naše skoro padesátiprocentní není špatná. Na počtu trestných hodů, kterých jsme házeli o 11 méně, je vidět, že jsme se do podkošového prostoru příliš nehrnuli. Domácí svou dominanci pod košem podtrhli mimo jiné i šesti bloky a 50 body z vymezeného území. My jsme blok získali jen jeden a z vymezeného území jsme docílili jen 20 bodů.

Body: Morrison 15, Stankovič 12, Szott-Hejmej 11, Hornbuckle a Miedzik 10, Radocaj 9, Pobozy 8, McBride 7, Kočaj 6, Kuczynska 5 - Wells 18, Mircová 10, Krakovičová 9, Paris 8, Krejzová 6, Bittar 5, Chomenčuk a Sklenářová 4, Hošková 2, střelba za 2 body: 53/35:45/22, trojky: 9/3:20/6, TH: 17/14:6/4, doskoky: 31:31 (z toho útočné: 8:14), asistence: 23:14, ztráty: 12:16, zisky: 12:7, čtvrtiny: 22:14, 31:17, 21:18, 19:17.

vloženo: 11.01.2019 08:10 / přečteno: 27810x