PROHRA ZNAMENAJÍCÍ STOP

Letošní působení v Eurocupu žen pro nás končí. Nedokázali jsme v lichých čtvrtinách, především ve třetí, držet s domácí Ragusou krok a favorit splnil očekávání. Nicméně za výkon se stydět nemusíme.

V zápase, kde by nám jakékoliv vítězství pomohlo k postupu do dalších bojů, jsme měli dobrý úvod. Hráli jsme soustředěně a šli do vedení. Domácí se ve druhé polovině první čtvrtiny postupně dostávali do vedení, které v závěru čtvrtiny vyšplhalo až na 9 bodů. V průběhu zápasu se však přeci jen ukázala vyšší kvalita soupeřek, a to zejména těch ze střídačky. Hned prvním střeleckým pokusem druhé čtvrtiny se Ragusa vyhoupla do dvojciferného vedení, které si držela další tři minuty. Na 28:23 snížila trojkou Alena Huňková a když vzápětí přidala naše kapitánka druhou, dotáhli jsme domácí na rozdíl jediného koše. Domácí hráčky první pokus o vyrovnání ještě oddálili, ale když dala Wells další trojku dvě minuty před koncem čtvrtiny, bylo srovnáno 33:33. Jenže Consolini ukázala, že s ní na perimetru musíme počítat. Na další trojku tentokrát Mircové na 38:36 odpověděla pivotka Ndour stejným způsobem. Za stavu 41:36 se šlo do druhého poločasu.

Začala osudová třetí čtvrtina. „Rozhodujícím momentem byl podvrtnutý kotník Krystal Vaughn, kterou jsem musel na minutu střídat a stálo nás to 9 bodů od naší bývalé hráčky Jessicy Kuster, která nám tím zatloukla pořádný hřeb do rakve. Nejprve přes již ležící Krystal trefila trojku a pak si přes střídající Káju Žampovou strčila dva koše s faulem a bylo to…“ komentoval klíčový úsek trenér Kurucz. Za první 3,5 minuty druhého poločasu jsme i přes dva  time outy prohráli 4:16. K tomu se přidaly problémy pod košem, kde jsme měli potíže s fauly. Nakonec Saša, Kiki i Žaneta skončily na čtyřech  faulech (Žaneta za 4 minuty), Baky po obdrženém koši s faulem už mnoho dalších minut nedostala.

Pokud se vrátíme do třetí čtvrtiny, tak za stavu 57:40 se znovu trefila Krystal Vaughn, která se po ošetření vrátila na palubovku. Náskok nad deseti body se udržoval po celý zbytek třetí čtvrtiny, ale už se nezvyšoval, naopak dostal na rozdíl 13 bodů.

V 35.minutě se nůžky rozevřely nejvíce. Domácí se ujali vedení 75:53 a bylo jasné, že bublina postupu definitivně praskla. Ke cti našich hráček budiž, že utkání nezabalily a stíhací jízdou už hrály o svou prestiž. V první vlně snížily na 75:59 a pak za poslední minutu a půl ze 79:61 na 79:69. Postup se rozplynul jako pára nad hrncem, ale svým výkonem jsme na jihu Itálie ostudu neudělali. Barreiro zde prohrálo o 31 (76:45) a Szekszárd o 13 (72:59), my o 10 (79:69).

„Dalším rozhodujícím faktorem byla naše tragická střelba TH, kdy jsme zahodili 10 z 21 střel (jedině Ála snese pochvalu za 5/4). Ve druhé části soupeřky právě od Ály vůbec neodstupovaly, a to ani na slabé straně, čímž eliminovaly její nejsilnější zbraň, střelu za tři body. Dnes nás vlastně porazily střídající hráčky. Souboj základních pětek dopadl 62:59, souboj střídajících hráček 17:10,“ popsal trenér Kurucz další klíčové body zápasu.

„Když jsme viděli, že všechny, ale doslova všechny, výsledky zápasů ostatních skupin nám jdou na ruku a že tedy stačí vyhrát nad Ragusou jakýmkoliv rozdílem, věřili jsme, že to dáme. Ragusa byla proti. Bojovali jsme příkladně, ale domácí zkrátka byli o těch 10 bodů lepší. Děkuji všem hráčkám za reprezentaci klubu Basketball Nymburk, a.s. v Eurocupu Women 2017/18,“ poznamenal trenér k postupovým šancím.

Body: Kuster 15 (4 asistence), Ndour 14, Hamby 12 (10 doskoků), Consolini 11 (4 asistence), Gorini 10, Formica 9, Spreafico 5, Soli 3 – Vaughn 23 (8 doskoků), Linskens 11 (13 doskoků), Huňková 10, Chomenčuk 8 (16 doskoků), Wells 7 (6 asistencí), Mircová 5, Šotolová 4, Dušková 1, střelba za 2 body: 40/21:55/20, trojky: 14/7:21:6, TH: 26/16:21/11, doskoky: 40:48 (z toho útočné 4:21), ztráty: 15:12, čtvrtiny: 22:13, 19:23, 22:14, 16:19

vloženo: 01.12.2017 11:28 / přečteno: 29143x