ROZHODLO PRVNÍCH 16 MINUT

Rozhodující utkání proti Virtus Ragusa jsme nezvládli v prvních šestnácti minutách, i když jsme ve zbytku utkání byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem, nedokázali jsme z toho vytěžit více než prohru 57:71.

Vše podstatné pro vývoj zápasu a konečné skóre se odehrálo v první čtvrtině. Do utkání jsme nevstoupili dobře. Ragusa hrála agresivně a tvrdě chodila pro útočný doskok. „Střelou soupeře pro nás akce končila a jen jsme sledovali letící míč. Domácí hráčky však vyrážely na doskok a jedenáctkrát za první čtvrtinu získali míč,“ mrzelo trenéra Kurucze.  Za první čtvrtinu se domácím povedlo dát z dvaceti osmi bodů šestnáct ze druhé šance. A to je číslo, které se v mnohých zápasech povede za celých 40 minut. Není divu, že domácí hráčky za prvních deset minut naplnily polovinu svého průměrného nástřelu proti našemu týmu.

Na konci první čtvrtiny svitla naděje, když pro zranění kolene musela odstoupit Larkins, jenže opak byl realitou. Domácí natáhli svoje vedení až na 24 bodů. Na ukazateli svítilo 41:17 a to bylo skoro na ručník. Ten jsme do ringu nehodili, naopak jsme začali stahovat obrovskou propast mezi týmy.  O deset bodů v řadě se postaraly naše pivotky a konec prvního poločasu byl o něco veselejší, Škoda že poslední koš prvního poločasu dala Vanloo z perimetru a upravila skóre na 44:27. „Cením si, že jsme to nevzdali a zbytek zápasu jsme se stále snažili s výsledkem něco udělat,“ pochválil přístup trenér Kurucz.

Bohužel ale domácí měli psychickou výhodu. Když uplynuly tři čtyři minuty třetí čtvrtiny, kdy se pravidelně oba týmy střídaly v proměňování svých šancí, přišlo šest našich bodů v řadě a time out domácího týmu. Čtyři koše Ragusy a v potu tváře snížená ztráta padla. Domácí se dostali do vedení o 19 bodů (56:37) a necelé čtyři minuty před koncem čtvrtiny přišel time out naší lavičky. Po něm se už domácí bodově neprosadili, ale jejich obrana nám dovolila jen šest bodů.

Po dvou minutách závěrečné čtvrtiny jsme se ještě zásluhou Elisabeth Pavel a Aleny Huňkové přiblížili na sedm bodů. Dotahování skóre si však vybralo svou daň, chyběly už síly a domácí si náskok uhlídali.

„Nečekali jsme, že to bude lehký zápas, ale vstoupili jsme do něj s nízkou koncentrací. Když se hráčky probudily, nevzdaly to a snažily se ztrátu snížit. Nemohu jim upřít bojovnost, ale ta na silný tým Ragusy nestačila. Bohužel o všem rozhodla první čtvrtina. Ke konci jsme museli hrát riskantní akce, rychle zakončovat, což vedlo k chybám,“ shrnul trenér Kurucz.

Body: Consolini 18, Ndour 17 (12 doskoků), Vanloo 16, Gorini 7, Spreafico 5, Nichols 4 (12 doskoků), Larkins a Formica 2 – Chomenčuk a Pavel 12, Udoděnko 9, Bartáková a Ursu 8, Bakajsová, Huňková a Šípová 2, střelba za 2 body: 48/21:60/23, trojky: 19/6:12/2, TH: 18/11:12/5, doskoky: 46:49, ztráty: 13:16, zisky: 9:5, čtvrtiny: 28:15, 16:12, 12:16, 15:14

vloženo: 26.01.2017 11:36 / přečteno: 32812x