BEZPEČNÁ VÝHRA

Třetí adventní neděle přinesla očekávané vítězství nad týmem Teamstore Brno. Díky nátlakové hře jsme dokázali vytvořit výrazné vedení už v první čtvrtině. I když se hostům nedá upřít snaha, na hráčky naší úrovně to prostě nestačí. BS DSK Basketball Nymburk KV : Teamstore Brno 110:61.

K utkání jsme nastoupili v Karlových Varech, kde odehrajeme ještě minimálně jeden zápas ŽBL v únoru. Po podzimním vítězství nad Hradcem Králové nám palubovka KV arény svědčila i v neděli. Oba dva týmy nastoupily v okleštěných sestavách. Teamstore přijelo s osmi hráčkami, naše sestava byla devítičlenná. Chyběly jako již v minulých zápasech Eliška Mircová a Míša Krejzová, nově se mezi zraněné přestěhovala Tereza Krakovičová a absentovala Chloe Wells, která dostala jako jedna z nejvytíženějších hráček týmu volno.

Do utkání jsme vstoupili s agresivní obranou a po většinu zápasu jsme u ní zůstali. Vytažená obrana přinesla celou řadu zisků, celkem jsme jich do statistik připsali 19. Naše obrana se promítla i do dalších dvou statistických údajů. Jednak to jsou ztráty Brna, těch nasbíralo celkem 31 a za druhé jsou to body po ziscích. Těch jsme pro změnu my dali 49, skoro polovinu všech dosažených bodů. Pochopitelně vytažená obrana a zdvojení má i svou stinnou stránku. Pokud se nepovede dobře, dostane soupeř v útoku neservírovanou přesilovou situaci a to bylo také příčinou některých obdržených košů. Nicméně pozitiva převládala nad negativy.

Vynikající bylo zapojení hráček, kteří nemají na svém kontě v ŽBL zatím tolik minut. Excelovala Simona Sklenářová. Za 17 minut na palubovce zaznamenala ranking 35, který ji posunul do pozice nejužitečnější hráčky 12. kola ŽBL. Simona o dalších pět bodů na 19 posunula svůj loňský střelecký zápasový rekord v ŽBL, který vytvořila jako hráčka BA Karlovy Vary v zápase proti USK Praha. Na „své“ domácí palubovce k 19 zmiňovaným bodů přidala 5 doskoků, 6 asistencí, žádnou ztrátu a 6 zisků. Výborný part sehrála Crystal Bittar, která nastoupila jako první rozehrávačka místo Chloe, a i ona si vytvořila sedmnácti body svůj střelecký rekord. Crystel ještě přidala 6 doskoků, 6 asistencí, 3 zisky a 2 ztráty. Přehled pod košem prokázala i ve druhém zápase ŽBL Ashley Paris - double-double za 18 bodů a 10 doskoků.

Hladké výhře jsme si šli od úvodních minut utkání. Než dali hosté první body, prohrávali o sedm. První se osmělila Holubová a pak už začala úřadovat Tereza Zítková, lídr hostů. Za první čtvrtinu nastřílela tucet bodů z patnácti, který započítal hostující tým za celou čtvrtinu. Už v sedmé minutě jsme šli poprvé do dvouciferného vedení a čtvrtina skončila o čtrnáct bodů. Ve druhé to bylo podobné, podobný byl i počet bodů, které oba týmy nastřílely. Stále jsme na hosty tlačili na rozehrávce a byť Tereza Zítková nebo Hana Gašicová dokáží solidně vést míč, rozehrávka bylo pro ně komplikovaná. Už v průběhu druhé čtvrtiny vyskočil rozdíl na třicet bodů (49:19) tři a půl minuty před koncem. Do konce prvního poločasu hosté ještě zabrali a dokázali tento úsek vyhrát 11:6.

Druhý poločas byl téměř identický s prvním. My jsme si na druhých dvacet minut ponechali stejný počet bodů jako na první, v obraně jsme však byli o dva body horší. Nejvyrovnanější v celém zápase byla třetí čtvrtina. Zatímco se hostům dařilo v útoku nejvíce, nám nejhůře. Nicméně ani tuto desetiminutovku jsme neprohráli. V poslední čtvrtině se už zase linka rozdílu pádila jako splašená k padesátibodové metě. V cestě ji stála stovka, kterou překonala Alena Huňková trojkou o desku v časové tísni postupného útoku. Je to naše třetí stovka v sezoně. Jednu jsme dali v Brně stejnému soupeři, s druhým kilem odjel z Karlových Varů tým Hradce Králové. Ze všech tří dvojciferných výsledků je tento nejvyšší.

Body: Sklenářová 19, Paris 18, Bittar 17, Huňková a Chomenčuk po 16, Hošková 10, Delić a Dvořáková 5, R.Stehlíková 4 - Zítková 19, M. Stehlíková 13, Gašicová 10, Holubová 9, Selucká 6, Filípková a Šívrová 2, střelba za 2 body: 61/36 : 40/22, trojky: 16/6:9/3, TH: 21/20!! : 10/8, doskoky: 38:23, asistence: 25:12, ztráty: 15:31, zisky: 19:7, fauly: 17:22, čtvrtiny: 29:15, 26:15, 22:17, 33:14.

vloženo: 17.12.2018 08:31 / přečteno: 26109x