NÁŠ CÍL - SLOVINSKÉ CELJE

NÁŠ CÍL - SLOVINSKÉ CELJE

Dnes večer v půl deváté odjíždí náš tým na první zahraniční misi. Cílem autobusu Míly Heřmanského je slovinské Celje, kde už netradičně v úterý od 18:00 hodin sehrajeme druhý zápas EuroCupu žen.

Domácím těsným vítězstvím nad Ružomberokem (71:70) jsme dobře odstartovali novou sezonu na evropské scéně. Nyní musíme tuto výhru potvrdit ve Slovinsku. „Tým Celje má dlouholetou historii a pro mě speciální záležitost, kdy historicky nejlepší střelkyní Cinkarny Celje je moje odchovankyně, Lucie Čonková. To je ale jediný sentiment, který ke slovinskému týmu cítím,“ řekl s úsměvem trenér Daniel Kurucz.


Celje v prvním kole prohrálo v Maďarsku s favoritem skupiny, týmem Szekszard 56:90, což ale nic neznamená. Szekszard hrál kvalifikaci o Euroligu s ESB Villeneuve-d'Ascq a po stavu 1:1 na zápasy nepostoupil do Euroligy jenom díky horšímu skóre 132:145. „Proto se musíme na Celje dobře připravit, abychom nebyli ničím překvapeni,“ říká před cestou trenér Kurucz.


Podle očekávání je Celje na čele domácí soutěže, kde je odehráno pět kol. Všechny zápasy zatím náš soupeř vyhrál. Většinou to byla vítězství výrazná, jen jedno utkání skončilo výhrou o 6 bodů, ostatní byla dvojciferná. Podobně úspěšné je Celje v Adriatické lize žen, kde ani jednou z tří zápasů nepoznalo prohru.


Celje má hodně vysoké domácí hráčky a také dvě vysoké a mohutné Američanky White a Bessard, které, ač pivotky, střílí za tři body. „Z mého pohledu nejnebezpečnější hráčkou je Slovinka Ocvirk, 187 cm vysoké křídlo, dobrý střelec ze všech vzdáleností. Kamila, Tereza i Johanna budou mít tvrdou práci v obraně,“ určil trenér Kurucz MVP hráčku Celje v jeho očích. My budeme muset hrát rychle dopředu, stejně jako to dělal Szekszard. V postupném útoku totiž moc prostoru pod košem nebude a na křídlech nás budou bránit "o hlavu větší" Slovinky (Wells 170cm - Friskovec 179cm nebo Huňková 174cm - Delič 184cm).


„Přesto věřím, že zkušenost, která je jednoznačně na naši straně (alespoň dle průměrného věku hráček) bude slavit úspěch…,“ věří trenér Kurucz.  

 
vloženo: 28.10.2018 20:38 / přečteno: 30307x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
Kurucz a partners
Dr.Max
Fortuna
Regionální deníky
Město Nymburk
Středočeský kraj
Jimsoft s.r.o.
hala
MOLTEN
TV COM
ČBF
EKOSELECT
Renomia
AGEL
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.