TĚŠÍ JEN VÝHRA NAD SLOVANKOU

Utkání na Slovance bylo CELÉ vítězství s POLOVIČNÍM nasazením. Až příliš komplikovaně jsme si došli v Boleslavi pro výhru 57:52 a oproti minulému zápasu v ECW to byl horší výkon.

„V posledních sedmi dnech jsme mohli vidět dva Nymburky. Jeden hrál ve čtvrtek proti Ružomberku a druhý v sobotu proti Trutnovu a Slovance MB. Naším cílem je podávat stejný výkon proti všem týmům, ale dnes to tak vůbec nevypadalo,“ rozpačitě krčil rameny po utkání trenér Kurucz.

Stejně jako proti Trutnovu nás provázela špatná střelba. Procento se zvýšilo na 30%, což je číslo stále velice nízké. Střelba z perimetru 12/1! K vítězství nám pomohly získané míče a více útočných doskoků, které nám dávaly více možností ke skórování a také vyšší zapojení lavičky, i když poslední údaj zkresluje, že Chloe nastoupila až ve druhé čtvrtině.

Nahráli jsme s plným nasazením, a pokud ano, tak naše hra nestála za nic. „Neměli jsme vůli doskakovat, hráli jsme na pohodu. S takovým výkonem bychom v Evropě dostali o padesát,“ zlobil se dlouho po utkání trenér Kurucz. Přitom úvod zápasu jsme nezahráli špatně. Vedli jsme 6:0, ale tragická střelba a velké množství faulů, které pramenily z lehkovážných rozhodnutí dostaly Slovanku v sedmé minutě do vedení. Závěrečné tři minuty první čtvrtiny jsme prohráli 2:10. Ve druhé čtvrtině se hrály dvě minuty bez vstřeleného koše. Poprvé se trefili domácí a dostali svůj náskok až nad deset bodů (21:10). První náš úspěch druhého období přišel až v čase 12:10, trefila se Romana Stehlíková. Pak přišel zisk Chloe a Kamilin koš s faulem, po chvíli byla opět Kamila faulována úspěšném střeleckém pokusu, šestku však nedala. Oproti první čtvrtině se dorovnal počet faulů na obou stranách a my jsme ukázali svou kvalitu. Po několika ziscích jsme skórovali a překlopily stav v naše vedení.

Postupem času jsme se dostali do devítibodového vedení a už se zdálo, že se utkání ponese v předpokládané režii. Jenže na závěr třetí čtvrtiny Slovanka proměnila dvě trojky a utkání, které už ztrácela, zase udělala zajímavé. Domácí hráčky bojovaly, rvaly se do vnitřního prostoru a pomalinku umazávali bod za bodem. Zastavili se za stavu 52:53 více než 2 minuty před koncem. Z pohodového utkání se stala koncovka, kterou jsme klidně nemuseli vyhrát. Slovanku opět zradily ztráty. Nejprve to byla chybná příhra do podkošového prostoru, vzápětí jsme ubránili limit pro postupný útok. Protože se nám povedlo obě výhody přetavit v koš, skončilo utkání naším pětibodovým vítězstvím.

„Když nedáme, je potřeba bránit! A to dnes dobré nebylo,“ dává si největší komplikace dohromady pan Kurucz.

Body: Vorlová 20, Ondroušková 9, Opočenská 6, Satoranská, Motyčáková, Harapesová po 5, Rybová 2 – Wells 12, Hošková 9, Krejzová a Krakovičová 7, Stehlíková a Mircová 6, Chomenčuk a Sklenářová 3, Prytz a Bittar 2, střelba za 2 body: 33/12:58/20, trojky: 19/5:12/1, TH: 18/13:17/14, doskoky: 46:38, ztráty: 23:14, zisky: 7:13, čtvrtiny: 19:10, 9:21, 11:12, 13:14

Jiří Toušek (asistent Slovanka MB):„Já si myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. První čtvrtina byla výborná, pak jsme se dostávali do ztrát a soupeř se srovnal a otočil skóre. Měli jsme tam výborné pasáže a je na čem stavět do dalších zápasů.“

Daniel Kurucz (trenér Nymburk):„Slovanka podala bojovný výkon v obraně a my jsme jí umožnili držet vyrovnaný stav tím, že jsme nebyli schopní trefit koš, i když jsme byli úplně sami. Kdybychom hráli takhle v evropském poháru, tak bychom prohráli o padesát bodů, takže jsem rád, že jsme hráli se Slovankou.“

vloženo: 27.10.2018 02:26 / přečteno: 26181x