RADOST POHLEDĚT

V Brně jsme si zápas proti Teamstore Brno udělali svým způsobem hry poměrně lehký. Kontrolovali jsme jeho průběh od prvních minut a přes mírný útlum ve třetí čtvrtině jsme ho dovedli k výraznému vítězství 102:55.

V utkání jsme potvrdili roli favorita především v nátlakové hře v obraně, kdy jsme domácím hráčkám odebírali míče jako na běžícím páse. Celkem jich bylo dvacet šest. Z takových zisků míče jsme vyráželi do rychlého protiútoku, který nám přinesl třetinu všech bodů. Dařilo se i na útočném doskoku, což se při naší výškové převaze dalo trochu předpokládat. Body ze druhé šance nám přinesly dvacet bodů.

Utkání jsme začali zostra dvěma trojkami v prvních sedmdesáti sekundách a útočný koncert pokračoval i poté. Už po čtyřech minutách jsme vedli o deset bodů. Co jsme neproměnili, to jsem si doskočili v útoku, někdy i třikrát v jednom. Především ve druhé polovině první čtvrtiny jsme měli hodně zisků a poslední dvě minuty jsme vyhráli 10:0, když šest bodů dala Simona Sklenářová a čtyři Eliška Mircová. Podobný průběh měla i druhá čtvrtina. Pravdou je, že jsme i my občas poslali míč mimo hrací území, ale to nás mohlo jen trochu přibrzdit, nikoliv zastavil. V 16.minutě jsme vedli o třicet.

Třetí čtvrtina se pod dojmem vysokého vedení (59:22) nepovedla. Nedá se říct, že bychom přišli nepřipravení ze šatny, protože první minuty jsme ještě na palubovce vládli. Ovšem od stavu 22:66 jsme volili nepřipravené střely, které v koši neskončily. Domácí zaznamenali tři trojky a další body přidali po vniknu do vymezeného území. Teamstore se prosazoval až příliš snadno. Čtvrtinu jsme dokonce prohráli o dva body. V poslední se obnovilo získávání míčů a zase jsme se začali prosazovat z rychlý protiútoku. K vidění byly i dlouhé přihrávky a naše hra byla rychlá. Některé přihrávky byly v průběhu celého zápasu riskantní, ale občasné ztráta nic neřešila na průběhu utkání.

Dan Kurucz (trenér BS DSK Basketball Nymburk KV): „Byl to lehký zápas, hráli jsme ve velké pohodě koukatelný basketbal. Všechny hráčky zaznamenaly body, což je velice pozitivní věc. Dominovali jsme v rychlém protiútoku, hráčky se nebály posílat míč rychle dopředu a z velkého počtu ztrát jsme vytěžili hodně rychlých košů. Myslím, že holky měly radost ze hry."

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno): "Dnešní zápas byl na začátek sezony dost náročný, soupeř hrál krásný basketbal a potrestal každou naši chybu, kterých dnes bylo opravdu dost. Ale holky se určitě poučí a příště to bude lepší.“

Body: Jandová a Stehlíková 13, Gašicová 9, Zítková 7, Selucká 4, Šívrová 3, Půlpánová, Murgašová a Filípková po 2 – Krakovičová 14, Stehlíková 13, Prytz 12, Krejzová a Huňková 10, Hošková 9, Sklenářová a Mircová 8, Chomenčuk 7, Wells 5, Bittar 4, Dvořáková 2, střelba za 2 body: 49/19:65/36, trojky: 14/4:18/4, TH: 10/9:27/18, doskoky: 41:51, ztráty: 33:16, zisky: 10:26, fauly: 26:21, čtvrtiny: 12:33, 10:26, 21:19, 12:24

vloženo: 04.10.2018 14:06 / přečteno: 24810x