DRUHÝ POLOČAS LEPŠÍ PRVNÍHO

Také v Brně na Žabinách jsme dokázali udržet neporazitelnost, byť to byl zatím nejtěžší soupeř. Především ve druhém poločase, který jsme vyhráli 44:20, jsme domácí dokázali zastavit a celkově zvítězit 86:66.

Utkání se vyvíjelo zpočátku pro nás velice dobře, vedli jsme 24:13, ale domácí se pěti body po našich chybách nastartovali a začali dotírat. Nepomohly ani dva oddechové časy, na naše ruce se přilepila zbytečná nervozita. Zaostávali jsme na doskoku, už při výškové převaze bylo nečekané. Domácí využili své přednosti a chodili razantně na útočné doskoky. Na druhé straně hřiště, pod košem Žabin, se dokázaly domácí hráčky prosadit a z dobrého obranného doskoku vyrážet do rychlého protiútoku.

To vše se změnilo se změnou stran. Přitvrdili jsme obranu a hodně jsme začali hrát do vnitřního prostoru jak přes pivoty tak vnikem do vymezeného území. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a třetí čtvrtinu jsme vyhráli 24:9. V poslední desetiminutovce jsme už hráli chytře a udržovali jsme svůj náskok. V závěru jsme pak měli i více sil a utkání dovedli do dvacetibodového vítězství.

Nejlepší střelci: Buzov 17, Hausknechtová a Švrdlíková po 14 - Vaughn 25, Linskens 21, Tarasava 15, Chomenčuk 8