ŽENY A | Příprava - 09.09.2016 20:30

GOOD ANGELS Košice GOOD ANGELS KošiceDomácí
67
47

Utkání proti slovenským Dobrým andělům z Košic podle výsledku 47:67 nevypadá dobře, ale po martyriu, které zápasu předcházelo, to bylo maximum, jež mohly naše hráčky na place odevzdat.

Páteční den začal utkáním v Trutnově proti domácím, které jsme vcelku bez větších problémů vyhráli. V jednu hodinu nasedly hráčky do aut a vyrazily do čtyři sta kilometrů vzdáleného Krakowa. Páteční předvíkendový provoz a dvě nehody na dálnici A4 u Opole, zadržely náš konvoj na dvě hodiny jízdy rychlostí pohřebního průvodu. Tři minuty před původně plánovaným začátkem zápasu, tedy 19:57, vystupovaly hráčky u haly z aut. Začátek se posunul na 20:30, ale únavu z cesty i prvního zápasu to nijak neoddálilo.

I přesto byla první čtvrtina vyrovnaná a po osmi minutách byl stav 6:9 pro Košice. Zpočátku nám problémy na obranném doskoku a několik chyb v rozehrávce na útočné polovině, bralo možnost skórovat a také ubíralo síly, kterých se nedostávalo. Naopak dobře jsme bránili podkošový prostor, odkud se náš soupeř nebyl schopen prosadit. Další chyba v útoku nás ve druhé čtvrtiny stála rychlý protiútok Andělů a jejich vedení 16:8. Košičanky vytáhly obranu, my jsme se dopustili dvou faulů ve cloně a rozdíl ve skóre se pomalu přibližoval desítce. Na 11 bodů se rozdíl dostal v 18.minutě. Poločas skončil 31:17 pro Košice.

První čtyři body druhého poločasu jsme zaznamenali my, srazili jsme vedení Košic na deset bodů. Za diskutabilní úmyslný faul Mircové jsme zaplatili třemi body a pak se oba týmy pravidelně střídaly ve dvoubodovém zakončení. Změna nastala až ve 27.minutě, kdy za trojkou „faulovaná“ Žirková posunula skóre na 27:44 a minutu před koncem čtvrtiny až na rozdíl dvaceti bodů.

Na úvod poslední desetiminutovky jsme se dvěma trojkami Bartákové dostali ještě trochu do hry (38:50). A mohli jsme se přiblížit ještě více, ale trojkový pokus Šípové skončil na zadní obroučce a odskákal pryč. Košice kontrovaly dvěma koši za dva body. Pak Saša nevěděla, co by udělala s míčem, nikdo nebyl volný, tak vystřelila za tři body - úspěšně. I přes sílící únavu jsme dokázali v obraně pracovat tak, že soupeř nedokázal dvakrát za sebou zakončit ve 24 vteřinovém limitu. Na konci se Košicím povedlo sehrát pěknou akci, která vedla po několika přihrávkách na volnou trojkovou střelu. Nám se už bohužel nepovedlo rotovat tak rychle, abychom nenechali finální hráčku volnou.

Body: Oblak 16, Bálintová 11, Jurčenková a Žirková 10, Stehlíková 8, Kupčíková 7, Bilíková 3, Jánošcíková 2 - Chomenčuk 11, Mircová a Křížová 8, Bartáková a Šípová 6, Huňková a Ursu 4,  střelba za 2 body: 44/23:31/14, trojky: 33/3:13/3, TH: 23/12:12/10, doskoky: 31:25, asistence 17:9, ztráty: 22:28, čtvrtiny: 11:8, 20:9, 19:15, 17:15